PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

W ostatnim z sobotnich meczów PlusLigi ekipa z Warszawy powalczy o przedłużenie serii trzech zwycięstw z rzędu i przeskoczenie drugiej w tabeli PGE Skry Bełchatów. Przeszkodzić mogą im w tym jednak "Akademicy", którzy będą mieli po swojej stronie przewagę hali Urania. Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w Polsacie Sport Extra.

Siatkarze z Warszawy zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli i do wyprzedzającej ich PGE Skry tracą zaledwie dwa punkty. Mają jednak do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz, więc w przypadku zwycięstwa nad Indykpolem, zagwarantują sobie pozycję wicelidera. Trzy ostatnie mecze, to trzy zwycięstwa podopiecznych Andrei Anastasiego, kolejno z Asseco Resovią (3:1), GKS Katowice (3:2) oraz Treflem Gdańsk (3:0).

 

Oczywiście jeśli chodzi o PlusLigę, ponieważ ostatnim spotkaniem dla warszawian było starcie w Lidze Mistrzów z prowadzoną przez Vitala Heynena Sir Safety Conad Perugią. Aktualny wicemistrz Polski musiał uznać wyższość jednej z najlepszych drużyn świata, a przewagą Wilfredo Leona i spółki było z pewnością doświadczenie w tych rozgrywkach.

 

- To było ciężkie spotkanie, bo graliśmy w lidze włoskiej dwa dni temu i nie mieliśmy zbytnio czasu na odpoczynek. To był dobry mecz z obu stron. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni, choć pewnie drużyna z Warszawy nie. Ale to było dobre spotkanie. Mamy więcej doświadczenia w Lidze Mistrzów niż VERVA. Myślę, że to też miało znaczenie - mówił po meczu Leon.

 

Rozczarowania nie krył po meczu inny z reprezentantów Polski, a mianowicie Bartosz Kwolek.

 

- Perugia była dziś do ogrania. Ale ciężko się gra z takimi przeciwnikami, którzy nawet jak nie mają dobrego dnia, to mają takie mechanizmy i automatyzmy wypracowane, że w tych ważnych i trudnych momentach potrafią odwrócić losy meczu. Mają też w składzie takie indywidualności, że ciężko czasem cokolwiek w ogóle zrobić, walcząc przeciwko nim. Cieszymy się, że zagraliśmy całkiem niezłe spotkanie. Walczyliśmy, staraliśmy się pokazać z jak najlepszej strony - zdradził.

 

Indykpol plasuje się obecnie na szóstym miejscu, jednak w odróżnieniu od VERVY notuje serię trzech porażek, choć, nie licząc przedostatniego w tabeli zespołu MKS Będzin, ostatnimi czasy terminarz nie był dla nich łaskawy (2:3 z MKS Będzin, 1:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, 0:3 z PGE Skrą Bełchatów).

 

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - VERVA Warszawa Orlen Paliwa od godziny 20.30 w Polsacie Sport Extra. Komentują Krzysztof Wanio i Tomasz Wójtowicz.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze