Premier League: Manchester City pokonał Leicester w meczu na szczycie!

Dość nieoczekiwanie po 17 kolejkach Premier League to Leicester City było wyżej w tabeli od broniącego tytułu Manchesteru City. Wicelider nie zdołał jednak powstrzymać The Citizens (3:1), prowadzonych przez znakomitych Kevina de Bruyne i Riyada Mahreza.

Lisy nastawiły się na grę z kontrataku i dopięły swego już w 22. minucie. Gospodarze prowadzili grę, jednak dalekie podanie Harveya Barnesa do Jamiego Vardy'ego zakończyły się akcją bramkową. Reprezentant Anglii pognał w stronę bramki Edersona i efektowną "podcinką" otworzył wynik spotkania.

Niespodzianka wisiała w powietrzu jednak tylko przez kilka minut. Były zawodnik Leicester, który był niezwykle aktywny od początku spotkania wyrównał w 30. minucie. Mahrez ruszył w swojej firmowej akcji ku lewej nodze, a jego płaski strzał otarł się o nogi interweniującego obrońcy i zmylił Kaspera Schmeichela.

Gospodarze poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie - rzut karny na gola zamienił Ilkay Gundogan.

Kolejny fenomenalny występ ma za sobą Kevin de Bruyne, który jednak wpisał się do protokołu meczowego dopiero w drugiej połowie. Belg minął Caglara Soyuncu i fenomelanym płaskim dośrodkowaniem otworzył drogę do siatki Gabrielowi Jesusowi.

Zespół Pepa Guardioli triumfował i zbliżył się do wicelidera na jeden punkt. Daleko z przodu pozostaje Liverpool.

Manchester City - Leicester City 3:1 (2:1)
Bramki: Mahrez 30, Gundogan k. 43, G. Jesus 69 - Vardy 22.