PŚ w biathlonie: Czwarta w sezonie wygrana Boe. Odległa pozycja Guzika

Johannes Thingnes Boe wygrał bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Le Grand Bornand. Norweg zwyciężył po raz czwarty w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Grzegorz Guzik zajął 57. miejsce.

Boe zanotował czwarte zwycięstwo w szóstym tegorocznym starcie i 42. w karierze. W sobotę wyruszył jako czwarty zawodnik czwartkowego sprintu. Prowadzenie objął jeszcze przed trzecią wizytą na strzelnicy, gdy miał już na koncie rundę karną.

Długo zagrożeniem dla Norwega był Quentin Fillon-Maillet. Ostatecznie Francuz, który w strzelaniu był tego dnia bezbłędny, stracił do zwycięzcy 22 sekundy. O trzecią pozycję do samego końca walczyło między sobą dwóch Norwegów - Tarjei Boe i Vetle Sjastad Christiansen. Ostatecznie lepszy okazał się drugi z nich, a zdecydowało o tym 1,7 s.

Piąty był zwycięzca sprintu Niemiec Benedikt Doll, który spudłował trzykrotnie. Słynny Francuz Martin Fourcade pomylił się dwukrotnie i został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Guzik zaliczył sześć rund karnych.

W sobotę odbędzie się jeszcze bieg na dochodzenie na 10 km kobiet. Na niedzielę zaplanowano biegi ze startu wspólnego.