Historyczny występ w Ekstraklasie. Piłkarz Lechii najmłodszym debiutantem w lidze od 50 lat!

Piłka nożna
Historyczny występ w Ekstraklasie. Piłkarz Lechii najmłodszym debiutantem w lidze od 50 lat!
fot. Cyfrasport

W sobotnim meczu Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa (0:3), w 86. minucie w murawie pojawił się debiutujący Kacper Urbański. Pomocnik gdańszczan zadebiutował w Ekstraklasie mając dokładnie 15 lat i 105 dni. Urbański stał się tym samym drugim najmłodszym piłkarzem w historii ligi.

7 września ten środkowy pomocnik skończył dopiero 15 lat, a ma już za sobą występ w Ekstraklasie. Nie był to jednak debiut marzeń, gdyż Lechia przegrała sensacyjnie mecz z beniaminkiem aż 0:3. Dla Urbańskiego sam fakt, że Piotr Stokowiec posłał go na boisko to spełnienie marzeń. Wychowanek Lechii nie jest co prawda najmłodszym graczem w naszej lidze, ale 15-latek w seniorskim meczu to rzadkość. Urbański rekordu sprzed 50 lat nie pobił.

Najmłodszym zawodnikiem pozostaje Janusz Sroka. Krakowianin zadebiutował 23 listopada 1969 roku mając zaledwie 15 lat i 57 dni, gdy zagrał w Cracovii. Obecnie 65-letni były napastnik z Szombierkami Bytom w sezonie 1979/80 zdobył mistrzostwo Polski. W polskiej lidze rozegrał 231 meczów i strzelił w nich 36 goli. Następnie wyjechał kontynuować karierę we Francji. Występował w CS Sedan-Ardennes oraz US Revin.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie