PlusLiga: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport

W ramach 11. kolejki PlusLigi siatkarze Trefla zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Dla obu drużyn będzie to ostatnie spotkanie w 2019 roku. Transmisja meczu Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel w Polsacie Sport od godziny 14.45.

Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju notują w ostatnim czasie świetną passę zwycięstw. Od połowy listopada wygrali siedem kolejnych spotkań w PlusLidze i dołożyli do tego jeszcze dwa wygrane mecze w Lidze Mistrzów. W poprzedniej ligowej kolejce, w śląskich derbach podejmowali u siebie GKS Katowice. Przegrywali już 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu i wygrali w tie-breaku (15:10). Tomasz Fornal został uznany MVP tamtej konfrontacji.

Mecz w Gdańsku będzie dla nich ostatnim przed dłuższą przerwą, a kilku zawodników zagranicznych zagra na początku stycznia w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich.

– Na koniec został nam najdłuższy wyjazd. Będzie to nasz ostatni mecz przed przerwą, damy z siebie wszystko, włożymy całe serce, by zakończyć tę część sezonu dziesiątym zwycięstwem z rzędu i trzema punktami – powiedział atakujący jastrzębian Dawid Konarski.

Gdańszczanie to rewelacja początku obecnego sezonu. W ostatnich meczach ponieśli jednak porażki 1:3 z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 0:3 z Verva Warszawa Orlen Paliwa oraz 2:3 z MKS Ślepsk Malow Suwałki. Czy w ostatnim tegorocznym meczu przerwą fatalną passę?

Jastrzębie to kolejna drużyna z czołówki, z którą się mierzymy. Cieszę, się, że w poprzednich meczach potrafiliśmy powalczyć z faworytami. Mieliśmy w tych starciach swoje szanse i jestem przekonany, że z czasem będziemy je wykorzystywać. W szeregach naszych rywali występuje wielu zawodników ogranych na poziomie międzynarodowym i to robi różnicę. Myślę, że każdy zawodnik musi rozegrać wiele spotkań na wysokim poziomie, w których losy ważą się w końcówkach, by móc się rozwijać. Niedzielne spotkanie nie będzie wiele różniło się od poprzednich pojedynków z faworytami. Gramy u siebie, dla naszych kibiców i z pewnością nie zabraknie walki – stwierdził trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Transmisja meczu Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel w Polsacie Sport w niedzielę 22 grudnia od godziny 14.45.