PŚ w biathlonie: Czwarta z rzędu wygrana Eckhoff, Polki nie startowały

Czwarte z rzędu zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata odniosła Tiril Eckhoff. W niedzielę Norweżka wygrała bieg ze startu wspólnego na 12,5 km we francuskim Le Grand Bornand, dzień wcześniej triumfowała w biegu na dochodzenie na 10 km. Polki nie startowały.

Drugie miejsce ze stratą 1.24,9 zajęła Włoszka Dorothea Wierer, a trzecia była Szwedka Linn Persson - 1.25,1.

Na 12. pozycji uplasowała się Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold, wolniejsza od triumfatorki o 2.12,5. Słabszy występ kosztował ją utratę pozycji liderki klasyfikacji generalnej - spadła na trzecie miejsce. Prowadzenie odzyskała po dniu przerwy broniąca Kryształowej Kuli Wierer.

Polki, które rywalizowały we wcześniejszych dniach w Le Grand Bornand, sklasyfikowane są w czwartej dziesiątce i żadna z nich nie zakwalifikowała się do niedzielnych zmagań. W biegu ze startu wspólnego bierze udział 30 czołowych zawodniczek.