PŚ w biathlonie: Piąte w sezonie zwycięstwo Boe

Johannes Thingnes Boe wygrał bieg ze startu wspólnego na 15 km biathlonowego Pucharu Świata we francuskim w Annecy-Le Grand Bornand. Norweg zwyciężył po raz piąty w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Polacy nie startowali.

Boe zanotował piąte zwycięstwo w siódmym tegorocznym starcie i 43. w karierze. To jego pierwsza w sezonie wygrana w biegu ze startu wspólnego. W niedzielę Norweg wypadł rewelacyjnie, drugiego na mecie Francuza Emiliena Jacquelina pokonał o 42,1 s. Trzeci był brat zwycięzcy Tarjei Boe ze stratą 51,8 s.

Wszyscy trzej mieli po jednym pudle i musieli przebiec jedną rundę karną. Dwaj pierwsi pudłowali na trzecim strzelaniu, trzeci na mecie Tarjei Boe musiał przebiec rundę karną po ostatnim pobycie na strzelnicy.

Czwarty na mecie Francuz Quentin Fillon Maillet stracił do zwycięzcy już ponad jedną minutę, ale miał dwa pudła. Słynny Francuz Martin Fourcade pomylił się na strzelnicy jeden raz i został sklasyfikowany na piątej pozycji ze stratą 1.05,0 do zwycięzcy.