Serie A: Koniec fatalnej passy Napoli! Asysta Zielińskiego

W niedzielnym spotkaniu 17. kolejki Serie A ekipa Sassuolo przegrała przed własną publicznością z SSC Napoli 1:2. Przy golu wyrównującym dla gości asystę zaliczył Piotr Zieliński, natomiast bramkę na wagę triumfu w doliczonym czasie gry zdobył Elif Elmas. Dla wicemistrzów Włoch to pierwsza wygrana w lidze od ośmiu meczów.

Ostatni triumf Napoli w Serie A to 19 października i rezultat 2:0 z Veroną. Od tamtej pory ekipa spod Wezuwiusza zanotowała pięć remisów i poniosła trzy porażki, ostatnio z Parmą 1:2 już pod wodzą Gennaro Gattuso, który na stanowisku szkoleniowca Napoli zastąpił Carlo Ancelottiego.

Były opiekun AC Milan liczył, że w swoim drugim spotkaniu w roli trenera Napoli uda mu się odnieść premierowy triumf i tym samym przełamać niemoc swoich podopiecznych. Od pierwszej minuty w barwach gości wystąpili Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

Piłkarze Sassuolo chcieli wykorzystać kiepską formę rywala i samemu kontynuować pasmo czterech meczów bez porażki. Efektem tego, w 29. minucie na listę strzelców wpisał się Hamed Traore, który zamknął dośrodkowanie z lewego skrzydła i strzałem z kilku metrów pokonał Alexa Mereta.

Neapolitańczycy fatalnie spisali się w pierwszej połowie, co nie napawało optymizmem przed dalszą częścią spotkania. Jednak w drugiej połowie ekipa Gattuso przejęła inicjatywę.

W 57. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. Podanie z głębi pola Zielińskiego dotarło do Allana. Ten obrócił się z piłką, wpadł w pole karne i efektownym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

W 77. minucie plac gry opuścił Milik, którego zastąpił Dries Mertens. W samej końcówce przewaga Napoli nie podlegała dyskusji. Zmiennik Polaka miał znakomitą okazję do strzelenia zwycięskiego gola, ale piłka po jego strzale powędrowała minimalnie obok dalszego słupka.

Wydawało się, że zawodnicy Napoli będą musieli pogodzić się z kolejnym meczem bez zwycięstwa. Ci jednak grali do samego końca. W doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki dopadł Elif Elmas, który z najbliższej odległości strzelił gola na wagę zwycięstwa gości i przerwania fatalnej passy.

Sassuolo - SSC Napoli 1:2 (1:0)
Bramki: Traore 29 - Allan 57, Elmas 94

Żółte kartki: Traore, Locatelli - Rui, Elmas