KSW: Narkun i Askham ustalili termin walki? Między sobą tak!

Sporty walki
KSW: Narkun i Askham ustalili termin walki? Między sobą tak!
fot. Polsat Sport

Wszystko wskazuje na to, że Tomasz Narkun (17-3, 3 KO, 13 SUB) i Scott Askham (19-4, 12 KO, 2 SUB) ustalili między sobą termin pojedynku. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie jeszcze nie ma, ale starcie tych zawodników wisiało w powietrzu. Być może dojdzie do niego już w marcu, podczas gali KSW 53. Sami zainteresowani wyrażają gotowość, wszystko w rękach właścicieli federacji - Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego.

W walce wieczoru gali KSW 52, która odbyła się 7 grudnia w Gliwicach, Askham jednogłośną decyzją sędziów pokonał Mameda Khalidova (34-7-2, 14 KO, 16 SUB). Anglik obronił wtedy tytuł międzynarodowego mistrza KSW w wadze średniej i rozochocony sukcesem, tuż po starciu wyzwał na pojedynek Tomasza Narkuna. Polak, który od 2015 roku jest posiadaczem pasa międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej, a na koncie ma m.in. dwa zwycięstwa nad Khhalidovem, przyjął wyzwanie Anglika. Odpowiedział na nie na Twitterze.

 

- Mamed Khalidov, niewiele zabrakło. Respekt! Po walce Scott Askham wyzwał mnie do walki, a ja wyzwań nie odmawiam! - zadeklarował Narkun. 

Twitterowa "korespondecja" między zawodnikami trwa i wynika z niej, że obaj są gotowi do walki. Narkun zamieścił krótki film z sobotniego treningu, Askham szybko na niego zareagował. - KSW 53? To już niebawem, ale okey, będę gotowy - napisał Anglik. 

- Chyba że masz inne plany na ten wieczór... to spoko - dodał Narkun. Odpowiedź przyszła niemal natychmiast. - Let’s make it happen! - zaapelował Askham, oznaczając we wpisie właścicieli Federacji KSW. Tym samym dał do zrozumienia, że decyzja należy juz tylko do Lewandowskiego i Kawulskiego.

 

Gala KSW 53 odbędzie się 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Wystąpią na niej Karol Bedorf i Roberto Soldic, a wydarzeniem wieczoru ma być wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Możliwe jednak, że tym gwiazdom show skradną Narkun i Askham.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie