Leon zabrał głos ws. gry w PlusLidze

Siatkówka

Wilfredo Leon w wywiadzie, w którym pytania zadali mu czytelnicy Polsatsport.pl zdradził między innymi, czy jest szansa, że w przyszłości zagra w PlusLidze. Reprezentant naszego kraju wyznał, że miał już propozycje gry w polskich klubach.

Marcin Lepa w imieniu naszego czytelnika, zapytał reprezentanta Polski, czy bierze w ogóle pod uwagę grę w naszej lidze. - Muszę przyznać, że jest na to realna szansa. Propozycje już były. Moje zdanie na teraz jest takie, że nie jest to jeszcze moment na transfer do Polski. Przynajmniej przez rok chcę występować w lidze włoskiej, bo wszyscy najlepsi zawodnicy w tej chwili grają właśnie tam. Chcę pokazać, że jest to miejsce dla ludzi, których interesuje gra na najwyższym poziomie - wyznał Leon.

 

Zawodnik pochodzący z miasta Santiago de Cuba, do końca obecnych rozgrywek ma ważny kontrakt z Sir Safety Perugia, ale już teraz spekuluje się, gdzie czołowy siatkarz świata zagra w kolejnym sezonie. Ofertę reprezentantowi Polski miałby złożyć Zenit Petersburg. – Ta drużyna jest w stanie zapłacić mu pieniądze, jakich nie zarobił do tej pory żaden siatkarz na świecie – przyznał niedawno w magazynie #7strefa Łukasz Kadziewicz.

 

26-letni przyjmujący pozostaje osobą skromną, choć w świecie siatkarskim jest niezwykle ceniony. Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini już w październiku napisał, że jeden z rosyjskich klubów chce złożyć reprezentantowi Polski kosmiczną ofertę: dwa miliony euro za sezon! Leon był już gwiazdą ligi rosyjskiej, gdy w latach 2014–18 reprezentował barwy ekipy Zenit Kazań. Czy w kolejnym sezonie ponownie będzie ubierał koszulkę Zenita, tylko tym razem tego z Petersburga? 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze