Nie żyje legendarny trener Widzewa Łódź

Piłka nożna
Nie żyje legendarny trener Widzewa Łódź
fot. Cyfrasport

W wieku 71 lat zmarł trener Jacek Machciński, który w sezonie 1980/81 poprowadził piłkarzy Widzewa Łódź do pierwszego w historii klubu tytułu mistrza Polski – poinformował w poniedziałek klub z Łodzi.

"Do klubu dotarła smutna wiadomość, że w wieku 71 lat, po walce z chorobą, w szpitalu zmarł trener Jacek Machciński. Pogrążeni w smutku łączymy się w bólu z jego rodziną i przyjaciółmi" – napisano na stronie internetowej Widzewa.

 

Machciński urodził się 27 stycznia 1948 r. w Warszawie, ale przez wiele lat swojej piłkarskiej kariery był związany z Łodzią. Jako zawodnik grał m.in. w Łodziance, Hali Sportowej Łódź, Widzewie, a także w Warcie Poznań i AZS AWF Warszawa.

Największe sukcesy odnosił jako szkoleniowiec Widzewa, którym został w 1979 roku w wieku 31 lat. Z łódzkim klubem wywalczył wicemistrzostwo, a w następnym sezonie mistrzostwo Polski. Dla Widzewa był to pierwszy, historyczny tytuł. Pod jego wodzą zespół z Łodzi wyeliminował w rozgrywkach Pucharu UEFA w jednym sezonie dwie europejskie potęgi - Manchester United i Juventus.

 

"Z trenerem Machcińskim osiągnęliśmy największe widzewskie sukcesy. Wszyscy jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni, wiele mu zawdzięczamy. Na pewno zapisał się w historii Widzewa złotymi zgłoskami" – wspominał były bramkarz łodzian Józef Młynarczyk, cytowany na stronie klubu.

Po rozstaniu z Widzewem, Machciński prowadził jeszcze m.in. Stal Mielec, Lecha Poznań i Ruch Chorzów.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze