Australian Open: Wielki szlem bez Janowicza. Polak nie jest jeszcze gotowy

Tenis
Australian Open: Wielki szlem bez Janowicza. Polak nie jest jeszcze gotowy
fot. Cyfrasport

Jerzy Janowicz poinformował, że nie weźmie udziału w eliminacjach do pierwszego turnieju wielkoszlemowego w 2020 roku, jakim będzie Australian Open. Polak nie jest jeszcze gotowy, by wrócić do rywalizacji po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

Zajmujący niegdyś 14. miejsce w rankingu ATP Janowicz jest w trakcie okresu przygotowawczego. Za sobą ma już obóz na Teneryfie, gdzie trenował pod okiem trenera Guentera Bresnika. Od początku powtarzał jednak, że najważniejsze jest dla niego zdrowie i choć podczas treningów nie odczuwał bólu, to nie zamierza spieszyć się z powrotem na kort.

 

W poście umieszczonym na Facebooku przyznał, że szansa na wzięcie przez niego udziału w eliminacjach Austrialian Open 2020 jest znikoma. Zwolennikiem podróży do Melbourne od początku nie był trener łodzianina i biorąc pod uwagę wszystkie z powyższych faktów, Janowicz zdecydował się ostatecznie odpuścić "Antypody" i powrócić w innym terminie.

 

Na liście uczestników eliminacji można za to znaleźć Kamila Majchrzaka, który liczy jednak na to, że po wycofaniu się Ołeksandra Dołgopołowa i Lucasa Pouille'a dostanie się do głównej drabinki ze względu na punkty rankingowe. Na razie jest drugi na liście oczekujących.

 

Australian Open 2020 zostanie rozegrany w dniach 20 stycznia - 2 lutego. Tytułów w singlu będą bronić Naomi Osaka i Novak Djoković.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie