Kluczowy siatkarz ZAKSY przedłużył kontrakt!

Siatkówka
Kluczowy siatkarz ZAKSY przedłużył kontrakt!
fot. CyfraSport

Kapitan ZAKSY zostaje w Kędzierzynie-Koźlu na dłużej! Benjamin Toniutti przedłużył kontrakt z mistrzem Polski i również w kolejnym sezonie będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Obecny sezon jest piątym, w którym swoją grą fanów ZAKSY cieszy Benjamin Toniutti. Reprezentant Francji do Kędzierzyna-Koźla trafił w sezonie 2015/2016, wcześniej kapitan drużyny występował na parkietach ligi niemieckiej (VfB Friedrchshafen), francuskiej (Arago de Sete), włoskiej (CMC Ravenna) czy rosyjskiej (Zenit Kazań). Jednak to z ZAKSĄ Benjamin Toniutti sięgał po najwyższe trofea. Sympatyczny rozgrywający trzykrotnie poprowadził kędzierzynian do mistrzostwa Polski, z ZAKSĄ zdobywając tytuł wicemistrza kraju, dwa Puchary Polski, do bogatej kolekcji w tym roku dodając również pierwszy w historii klubu Superpuchar Polski.

 

O tym, jak ważną częścią klubu jest Benjamin Toniutti mówi Sebastian Świderski. – Cieszę się bardzo, że Ben zdecydował się na przedłużenie umowy, nikogo nie trzeba przekonywać jak klasowym jest zawodnikiem. Fakt, że również w kolejnym sezonie chce być z ZAKSĄ jest potwierdzeniem tego, że nasza droga budowania jakości, systematyczności i wiarygodności klubu, którą zmierzamy od kilku lat przynosi efekty – podkreśla prezes ZAKSA S.A, zaznaczając, że to nie kwestie finansowe były kluczowe.

 

– Przez ostatnie lata tworzymy swoją markę i siłę opartą nie tylko na finansach, mimo że nie jesteśmy klubem z największym budżetem zawodnicy chętnie decydują się grać z nami. ZAKSA jest klubem stabilnym, z dobrą atmosferą, warunkami do pracy, więc zawodnicy tutaj mogą spokojnie skoncentrować się na treningach i pracy – dodaje Świderski.

 

Jak przyznaje Toniutti powodów podjęcia decyzji o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu było kilka, w tym właśnie warunki do pracy i atmosfera, o których wspomniał prezes klubu. – Zdecydowaliśmy zostać tutaj razem z rodziną, ponieważ czujemy, że Kędzierzyn stał się naszym drugim domem. Jestem zawodnikiem, który lubi walczyć o najwyższe cele, sięgając po kolejne trofea i tytuły i czuję, że ZAKSA chce tego samego. Dlatego też chciałbym, abyśmy razem spróbowali kontynuować tę drogę. Moim celem, jako zawodnika, jest pokazanie, że możemy być częścią klubu, nawet jeśli jestem obcokrajowcem i nie mówię po polsku.

 

- Wychodzę z założenia, że kiedy klub troszczy się o ciebie i twoją rodzinę, powinieneś to uszanować i dać z siebie wszystko zarówno na boisku, jak i poza nim, bo tak będziesz zapamiętany. W ciągu ostatnich pięciu sezonów razem bardzo się rozwinęliśmy i uważam, że ZAKSA jest jednym z najlepszych klubów w Europie. Moja kariera przywraca równowagę w moim życiu i Kędzierzyn zapewnia mi to wszystko.

psl, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze