Kolejna asysta Dziczka. Przyczynił się do rozbicia wicelidera Serie B

US Salernitana w meczu 18. kolejki Serie B rozbiła wicelidera rozgrywek Pordenone Calcio 4:0. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrali dwaj polscy zawodnicy - Paweł Jaroszyński oraz Patryk Dziczek. Drugi z naszych rodaków zanotował asystę przy czwartym golu dla Salernitany.

Czwartkowy mecz znakomicie rozpoczął się dla graczy prowadzonych przez Giampiero Venturę, którzy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Milana Djurica. Bośniak po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 61. minucie. Gospodarze trzeciego gola strzelili zaledwie 180. sekund później. Bramkarza gości tym razem pokonał Sofian Kiyine.

Belg kolejną bramkę dołożył w 89. minucie i dokonał dzieła zniszczenia. Asystę przy czwartym golu zanotował Dziczek, który podobnie jak Jaroszyński rozegrał całe spotkanie.

Dziczek w tym sezonie na boiskach Serie B rozegrał cztery mecze, w których zaliczył dwie asysty. 21-letni defensywny pomocnik został kupiony przez Lazio Rzym pod koniec sierpnia tego roku. Piast Gliwice na swoim wychowanku zarobił 2 mln euro. Po sześciu dniach rzymski klub wypożyczył młodego gracza do końca sezonu. Salernitana zapłaciła za wypożyczenie 200 tysięcy euro.