PlusLiga: Wymarzone Święta beniaminka! Ślepsk zwycięski w starciu MKS-ów

Siatkówka

MKS Ślepsk Malow Suwałki pokonał MKS Będzin 3:1 (25:22, 21:25, 26:24, 26:24) w jedynym meczu PlusLigi rozgrywanym w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Było to starcie dwunastej kolejki rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Joshua Tuaniga.

Siatkarze z Będzina po fatalnym początku sezonu odbili się od dna. Mają za sobą dwa zwycięstwa z rzędu z Cuprum Lubin i BKS Visłą Bydgoszcz. Beniaminek co prawda w ostatniej kolejce przegrał z PGE Skrą Bełchatów, lecz wcześniej zanotował trzy zwycięstwa.

 

Początek jedynego spotkania PlusLigi rozgrywanego w Święta Bożego Narodzenia był bardzo wyrównany. Od stanu 7:7 nieco lepiej zaczęli radzić sobie gospodarze, dzięki czemu zdołali odskoczyć na cztery punkty (13:9). To zmusiło trenera Jakuba Bednaruka do przerwania serii czasem. Jego podopieczni powoli zaczęli odrabiać straty i w pewnym momencie zbliżyli się do rywali na jeden punkt (16:15). Ekipa Andrzeja Kowala ponownie odskoczyła i wygrała premierową odsłonę 25:23.

 

Po zmianie stron gra znowu się wyrównała. Oba zespoły wymieniały się prowadzeniem, które nie przekraczało dwóch oczek. Dopiero końcówka zaczęła układać się lepiej dla przyjezdnych, którym udało się doprowadzić do wyrównania.

 

Najwięcej emocji dostarczyła kibicom trzecia partia. W niej żadnemu z zespołów nie udało się zbudować przewagi. Wszystko rozstrzygało się dopiero w końcówce. Ostatecznie na przewagi lepsi okazali się gospodarze (26:24).

 

Ekipa z Będzina przyjechała do Suwałk po zdobycz punktową, więc nie zamierzała dopuścić do szybkiego rozstrzygnięcia na swoją niekorzyść. Z tego względu rozpoczęła od prowadzenia 3:0 w czwartej partii. Wydawało się, że utrzyma je na długo, lecz tak się nie stało. Siatkarze trenera Kowala odrobili straty i po chwili byli na prowadzeniu. Ponownie doszło więc do zaciętej końcówki, która po raz kolejny zakończyła się na przewagi. Ostatni punkt asem serwisowym zdobył Patryk Szwaradzki. 

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki - MKS Będzin 3:1 (25:22, 21:25, 26:24, 26:24)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Nicholas Szerszeń, Łukasz Rudzewicz, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Andreas Takvam, Kacper Gonciarz, Paweł Filipowicz (L) oraz Patryk Szwaradzki, Wojciech Siek, Jakub Rohnka, Joshua Tuaniga, Adrian Stańczak (L)

 

MKS Będzin: Dawid Dryja, Rafał Faryna, Jan Fornal, Artur Ratajczak, Grzegorz Pająk, David Sossenheimer, Michał Potera (L) oraz Konrad Buczek, Rafał Sobański

 

MVP: Joshua Tuaniga

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie