Premier League: Wesołe Święta na Old Trafford. Manchester rozbił rywali

Kibice Manchesteru United w końcu mają powody do zadowolenia. W meczu 19. kolejki "Czerwone Diabły" rozgromiły Newcastle United 4:1. Dwa gole dla ekipy z Old Trafford zdobył Anthony Martial, który był blisko skompletowania hat-tricka.

W ostatnich dwóch spotkaniach podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zdobyli tylko jeden punkt. Po remisie u siebie z Evertonem (1:1), Manchester United sensacyjnie przegrał z ostatnią drużyną Premier League - Watford (0:2).

Czwartkowe świąteczne spotkanie rozgrywane na Old Trafford rozpoczęło się po myśli Newcastle United. "Sroki" wyszły na prowadzenie w 17. minucie za sprawą trafienia Matthewa Longstaffa, któremu asystował Joelinton.

Radość przyjezdnych nietrwała jednak długo. Już w 24. minucie po podaniu Andreasa Pereiry do wyrównania doprowadził Martial. Dwanaście minut później Martin Dubravka po raz drugi musiał wyciągać piłkę z bramki. Słowackiego bramkarza tym razem zaskoczył Mason Greenwood.

Goście po bramkach Martiala i Greenwooda sprawiali wrażenie podłamanych. Ten fakt wykorzystali gracze Solskjaera, którzy na przerwę schodzili prowadząc 3:1. Trzecia bramka dla "Czerwonych Diabłów" była autorstwa Marcusa Rashforda, który perfekcyjnie wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Aarona Wan-Bissaki.

Od początku drugiej połowy na murawie w miejsce Scotta McTominaya pojawił się Paul Pogba. Francuz zaliczył swój drugi występ od powrotu po kontuzji. W 51. minucie jego rodak - Martial ponownie dał o sobie znać. Tym razem 24-latek wykorzystał błąd obrońców Newcastle i w sytuacji sam na sam pokonał Dubravkę.

Po godzinie gry Martial oddał groźny strzał z dystansu, ale piłka zatrzymała się na słupku bramki gości. Ostatecznie francuski zawodnik nie skompletował hat-tricka, gdyż w 67. minucie opuścił murawę. Manchester miał jeszcze kilka niezłych okazji do strzelenia gola, ale koniec końców wynik nie uległ już zmianie.

Manchester United - Newcastle United 4:1 (3:1)

Bramki: Martial (24', 51'), Greenwood (36'), Rashford (51') - Longstaff (17')