SuperLega: Jak trwoga, to do Leona! Heynen sięgnął po asa i wygrał z Cisterną

Siatkówka

Siatkarze Sir Safety Conad Perugia wygrali z Top Volley Cisterna w pierwszym meczu rundy rewanżowej włoskiej SuperLega. Dla podopiecznych Vitala Heynena miała to być łatwa przeprawa, lecz tak się nie stało. Wicemistrzowie Włoch potrzebowali do zwycięstwa czterech setów.

Ekipa z Perugii była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Trener Vital Heynen postanowił więc dać swoim najważniejszym zawodnikom czas na odpoczynek. W kwadracie dla rezerwowych pozostał m.in. Wilfredo Leon.

 

Wicemistrzowie Włoch mimo zmienionego składu rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 6:0 i wydawało się, że pewnie rozstrzygną premierową odsłonę na swoją korzyść. Tak się jednak nie stało. Przyjezdni zdołali odrobić straty i nawiązać wyrównaną walkę. W końcówce Perugia ponownie odskoczyła na dwa punkty i miała piłkę setową, lecz nie wykorzystała jej, a to się zemściło. Top Volley cisterna ponownie zniwelowała przewagę ekipy Heynena i ostatecznie wygrała 26:24.

 

W drugiej partii trener Heynen postanowił nie ryzykować. Wprowadził na boisko Leona, który odmienił grę swojego zespołu. Od początku Perugia prowadziła i z akcji na akcję powiększała przewagę. Ostatecznie zwyciężyła 25:17 doprowadzając do wyrównania.

 

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Podopieczni trenera Heynena dopiero w końcówce pokazali swoją wyższość. Wygrali 25:21 po skutecznym ataku ze środka Fabio Ricciego. Również czwarta partia była wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w końcowej fazie. Ostatnie słowo powiedział Leon posyłając asa serwisowego na stronę rywali.

 

Sir Safety Conad Perugia - Top Volley Cisterna 3:1 (24:26, 25:17, 25:21, 25:22)

 

Sir Safety Conad Perugia: Fabio Ricci, Robert Taht, Roberto Russo, Aleksandar Atanasijević, Luciano De Cecco, Oleh Plotnitskyi, Massimo Colaci (L) oraz Wilfredo Leon, Filippo Lanza, Tsimafei Zhoukouski

 

Top Volley Cisterna: Arthur Szwarc, Pasquale Sottile, Jean Patry, Moritz Karlitzek, Andrea Rossi, Ezequiel Palacios, Andrea Rondoni (L) oraz Milan Peslac, Marteen Van Garderen, Alberto Elia

 

Wyniki pozostałych spotkań ligi włoskiej: 

 

Kioene Padova - Leo Shoes Modena 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:23)

 

Gas Sales Piacenza - Cucine Lube Civitanova 0:3 (20:25, 15:25, 13:25)

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Calzedonia Verona 1:3 (20:25, 24:26, 25:21, 11:25)

 

Allianz Milano - Vero Volley Monza 3:0 (25:20, 25:21, 28:26)

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie