SuperLega: Świąteczne niespodzianki we Włoszech. Nieudane mecze Kurka i Bednorza

Reprezentanci Polski grali ze zmiennym szczęściem w czternastej, świątecznej kolejce SuperLega. Wygrała między innymi Perugia Wilfredo Leona, niespodziewaną porażkę zaliczyła z kolei ekipa Bartosza Bednorza - Leo Shoes Modena. Przegrała również Vero Volley Monza Bartosza Kurka.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na włoskich parkietach pojawiło się trzech reprezentantów Polski - Wilfredo Leon, Bartosz Kurek i Bartosz Bednorz. Dwóch pozostałych, którzy mogli teoretycznie wejść na boisko - Mateusz Bieniek i Bartłomiej Kluth, oglądało triumfy swoich drużyn z perspektywy kwadratu dla rezerwowych. Cucine Lube Bieńka wygrało 13. mecz z rzędu!

Wilfredo Leon mimo tego, że zaczął mecz z Cisterną na ławce, to w drugim secie pojawił się już na parkiecie i poprowadził Perugię do zwycięstwa 3:1, zdobywając 21 oczek. Mniej szczęścia i mniej punktów zaliczył w czwartkowy wieczór Bednorz, który zdobył 14 oczek w starciu z Kieone Padova, ale jego Modena uległa niespodziewanie przeciwnikowi z Padwy 1:3. Żadnego seta nie zdołała z kolei urwać Vero Volley Monza, która przegrała 0:3 z Allianz Milano. 9 punktów dla pokonanych zdobył Bartosz Kurek.

W związku z rozgrywanymi na początku 2020 roku turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich, siatkarze występujący na Półwyspie Apenińskim mają teraz przerwę do 15 stycznia.

Wyniki meczów 14. kolejki SuperLega:

Kioene Padova - Leo Shoes Modena 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:23)

Sir Safety Conad Perugia - Top Volley Cisterna 3:1 (24:26, 25:17, 25:21, 25:22)

Gas Sales Piacenza - Cucine Lube Civitanova 0:3 (20:25, 15:25, 13:25)

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Calzedonia Werona 1:3 (20:25, 24:26, 25:21, 11:25)

Allianz Milano - Vero Volley Monza 3:0 (25:20, 25:21, 28:26)

Itas Trentino - Consar Ravenna 3:1 (21:25, 30:28, 25:19, 25:21)