Wielkie siatkarskie święto już niebawem! Leon i spółka zagrają z polskim gigantem

Siatkówka

Oficjalna strona internetowa Sir Safety Perugia poinformowała swoich kibiców o wielkim siatkarskim wydarzeniu, które odbędzie się 6 stycznia 2020 roku. W dniu włoskiego święta Bafana, które jest odpowiednikiem świętego Mikołaja w Polsce oraz w innych krajach, dojdzie bowiem do rywalizacji o pierwsze Trofeo Monini - jednego ze sponsorów klubu. Rywalem ekipy Wilfredo Leona będzie PGE Skra Bełchatów.

"W tym roku La Bafana (w tradycji włoskiej wróżka, która w nocy z 5 na 6 stycznia przynosi dzieciom prezenty) nie dostarczy słodyczy, a mnóstwo emocji! Nie przegapcie wydarzenia jakim będzie starcie ze Skrą Bełchatów" - napisano w mediach społecznościowych klubu z Perugii.

 

 

Stawką rywalizacji, która zaplanowana została na 6 stycznia o godz. 18:00 będzie trofeum Monini - włoskiej firmy i zarazem jednego ze sponsorów Sir Safety, zajmującego się produkcją oliwi z oliwek. Organizatorzy meczu zapowiadają to spotkanie jako noworoczny prezent dla pasjonatów siatkówki i wielkie międzynarodowe starcie.

 

Konfrontacja Sir Safety Perugia z PGE Skrą Bełchatów to także gratka dla polskich sympatyków, którzy kolejny raz będą mogli zobaczyć w akcji Leona w starciu z polskim klubem. Niedawno jego zespół mierzył się w Lidze Mistrzów z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, wygrywając 3:1. Innym smaczkiem jest rzecz jasna postać Vitala Heynena - szkoleniowca zawodników z Perugii.

 

Perugia to wicelider włoskiej SuperLegi, który po 13. kolejkach traci do lidera - Cucine Lube Civitanova, siedem punktów. Kolejny mecz ligowy Leon i spółka zagrają 16 stycznia. Bełchatowianie rozgrywki w PlusLidze wznowią dwa dni później. Podopieczni Michała Mieszko Gogola plasują się na trzecim miejscu z dwoma "oczkami" straty do lidera z Warszawy.

 

WYNIKI I TABELA SUPERLEGI

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie