Indykpol AZS Olsztyn pokonał w sparingu reprezentację Tunezji

Siatkówka
Indykpol AZS Olsztyn pokonał w sparingu reprezentację Tunezji
fot. Cyfrasport

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali reprezentację Tunezji 4:0 w drugim spotkaniu sparingowym. W pierwszym lepsi byli Tunezyjczycy, a w niedzielę w Biskupcu zostanie rozegrany trzeci mecz obu ekip.

W pierwszym meczu, który rozegrano w piątek w Iławie, olsztynianie przegrali 2:3 (15:17 w tie-breaku). Sobotni mecz w Kortowie był zamknięty dla publiczności, ale podopieczni trenera Paolo Montagnaniego zdołali zrewanżować się rywalom i wygrali pewnie w trzech setach. Triumfowali także w czwartym, bardziej wyrównanym od poprzednich (25:23), na który umówili się przed spotkaniem obaj szkoleniowcy.

 

Najwięcej punktów dla ekipy z Olsztyna zdobyli: Remigiusz Kapica (16), Wojciech Żaliński (15), Dawid Sokołowski (11), dla Tunezji – Ismail Moalla (13) i Hamza Nagga (11).

 

Trzeci i ostatni sparing obu drużyn zostanie rozegramy w Biskupcu w niedzielę o godzinie 17.00.

 

 

Trener Indykpolu AZS nie może w tych meczach korzystać z Holendra Robberta Andringi i Irańczyka Seyeda Mousaviego, którzy przygotowują się do turniejów kwalifikacyjnych do IO oraz z kontuzjowanego Jana Hadravy. Dla reprezentacji Tunezji konfrontacje z ekipą z Olsztyna są sprawdzianami przed kwalifikacjami olimpijskimi (6–12 stycznia, Kair), w których zmierzą się z Ghaną, Kamerunem, Egiptem oraz Algierią.

 

Indykpol AZS Olsztyn – Tunezja 4:0 (25:20, 25:20, 25:15, 25:23)

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze