EBL: Niespodzianka w Ostrowie! BM Slam Stal pokonała Polski Cukier

Ostrowianie sprawili niespodziankę w sobotnim meczu Energa Basket Ligi! BM Slam Stal pokonała Polski Cukier Toruń 85:72.

Rzuty z dystansu Aarona Cela oraz wracającego do składu Karola Gruszeckiego sprawiły, że goście prowadzili już 11:5. BM Slam Stal goniła wynik, a dzięki trafieniom Jarosława Mokrosa i Nikoli Jevtovicia doprowadziła do remisu. Torunianie ponownie starali się uciekać, ale rzut Jakuba Garbacza ustawił wynik po 10 minutach na 21:21. W drugiej kwarcie zespół trenera Łukasza Majewskiego zanotował serię 8:0, przejmując tym samym inicjatywę ofensywną. Po późniejszym trafieniu Przemysława Żołnierewicza miał nawet 10 punktów przewagi! Ostrowianie od tego momentu kontrolowali sytuację, a dzięki akcji Jevtovicia po pierwszej połowie wygrywali 46:35.

Na początku trzeciej kwarty sytuację wicemistrzów Polski starał się poprawiać Chris Wright, ale to nie wystarczało na rozpędzonych gospodarzy. Dopiero później, po serii 8:0 i rzutach wolnych Aarona Cela, torunianie znacznie się zbliżyli, a dzięki akcji Karola Gruszeckiego doprowadzili do remisu. Trójka Jakuba Schenka wyprowadziła zespół trenera Sebastiana Machowskiego na prowadzenie 59:57 po 30 minutach. W czwartej kwarcie BM Slam Stal potrafiła zdobyć cztery punkty przewagi, chociaż goście robili wszystko, aby być blisko. W pewnym momencie dobitka Dambrauskasa jeszcze bardziej powiększyła różnicę między tymi ekipami. Po chwili - dzięki rzutom wolnym Dylewicza - wynosiła ona już 11 punktów! Ostatecznie ostrowianie wykorzystali problemy rywali i wygrali 85:72.

Najlepszym graczem gospodarzy był Nikola Jevtović z 17 punktami i 8 zbiórkami. Aaron Cel zdobył dla gości 17 punktów, 12 zbiórek i 4 asysty.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 85:72 (21:21, 25:14, 11:24, 28:13)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Nikola Jevtovic 17, Przemysław Żołnierewicz 14, Jay Threatt 12, Paulius Dambrauskas 10, Jakub Garbacz 8, Filip Dylewicz 8, Jarosław Mokros 6, Daniel Szymkiewicz 6, Łukasz Wiśniewski 4

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 18, Aaron Cel 17, Karol Gruszecki 8, Aleksander Perka 7, Bartosz Diduszko 6, Jakub Schenk 6, Keith Hornsby 5, Kyle Weaver 5, Mikołaj Ratajczak 0, Ignacy Grochowski 0