Moyes trenerem drużyny Fabiańskiego

David Moyes po półtora roku wraca na stanowisko trenera drużyny West Ham United, której bramkarzem jest Łukasz Fabiański. Szkot zastąpił zwolnionego dzień wcześniej Chilijczyka Manuela Pellegriniego. Piłkarze z Londynu zajmują 17. miejsce w angielskiej ekstraklasie.

W sezonie 2017/18 Moyes uchronił drużynę przed spadkiem z Premier League i teraz będzie miał podobne zadanie.

Po sobotniej porażce u siebie z Leicester City 1:2 klub rozstał się z Pellegrinim, który pracował z "Młotami" od połowy 2018 roku. Wówczas zastąpił właśnie Moyesa, któremu skończył się kontrakt z klubem.

- Fantastycznie jest wrócić. To wspaniałe uczucie być w domu. Tęskniłem za tym klubem, więc nie mogę się doczekać, żeby zacząć - przyznał Moyes w oświadczeniu na stronie West Ham.

W meczu z Leicester City Łukasz Fabiański obronił rzut karny (podyktowany po jego faulu), ale to nie ustrzegło "Młotów" od porażki z wiceliderem Premier League. Po 20 kolejkach są na 17. pozycji i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Polak wystąpił w meczu Premier League po raz pierwszy po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

West Ham ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz - z liderem Liverpoolem.