NHL: Pierwszy hat-trick Meiera. Cztery asysty Hedmana

Szwajcarski hokeista Timo Meier popisał się pierwszym hat-trickiem w lidze NHL, a jego drużyna San Jose Sharks pokonała Philadelphia Flyers 6:1 w jednym z dziewięciu sobotnich spotkań.

Gospodarze po dwóch tercjach prowadzili 3:0. Na początku ostatniej Iwan Proworow zmniejszył straty "Lotników", ale wtedy dwukrotnie posłał krążek do siatki 23-letni Meier.

Pierwsze gole na lodowiskach NHL uzyskali z kolei jego klubowi koledzy Kanadyjczyk Mario Ferraro i Szwed Joel Kellman, którzy w tym roku debiutują w rozgrywkach.

Słabo spisujące się "Rekiny" - z 37 pkt zajmują trzecią od końca pozycję na Zachodzie - wygrały po raz pierwszy od pięciu występów. Ekipa z Filadelfii z dorobkiem 47 jest szósta w Konferencji Wschodniej.

Rzadkim wyczynem popisał się szwedzki obrońca Tampa Bay Lightning Victor Hedman, który w wygranym 5:4 meczu z Montreal Canadiens odnotował cztery asysty. Za każdym razem otwierał drogę do bramki innemu koledze.

W pierwszych 12 minutach gospodarze stracili dwa gole i nie oddali celnego strzału na bramkę rywali. "Dobrze, że się w porę obudziliśmy, bo mogło być z nami krucho" - przyznał trener zespołu z Florydy Jon Cooper.

W ostatniej minucie pierwszej tercji Alex Killorn zdobył kontaktowego gola, przy którym 800. punkt w karierze uzyskał - za asystę - kapitan Lightning Steve Stamkos. W drugiej odsłonie miejscowi objęli prowadzenie 4:2 i już go nie oddali.

Lightning z 42 pkt plasują się na dziewiątej pozycji na Wschodzie. Zespół kanadyjski z takim samym dorobkiem jest 11. Prowadzą hokeiści Washington Capitals - 59. Na Zachodzie najlepsi są obecnie St. Louis Blues - 56.