Szalone derby Londynu. Koszmarny błąd bramkarza

Arsenal przegrał z Chelsea w niedzielnych derbach Londynu (1:2). Podopieczni trenera Mikela Artety długo prowadzili, ale decydujące ciosy „The Blues” wyprowadzili w ostatnich dziesięciu minutach.

Na finiszu końcówki niedzielnych derbów Londynu kibice Arsenalu mogli być dumni ze swoich piłkarzy. Po szybko zdobytej bramce Pierre’a-Emericka Aubameyanga „Kanonierzy” prowadzili niemal przez cały mecz. Podopieczni trenera Mikela Artety być może wygraliby prestiżowe spotkanie, gdyby nie fatalny błąd, który przydarzył się w 83. minucie Berndowi Leno. Niemiecki golkiper źle obliczył lot piłki po rzucie wolnym wykonanym przez Masona Mounta i wyszedł do niej tak odważnie, że… ta go minęła. Z pomyłki Leno skorzystał Jorginho, który wbił futbolówkę do pustej bramki.

Gdy Arsenal był w szoku, Chelsea wyprowadziła kolejny cios – tym razem decydujący o wyniku. Po kontrataku w polu karnym zatańczył Tammy Abraham, który z pięciu metrów zmieścił piłkę pomiędzy nogami Leno. Frank Lampard oszalał z radości, a kibice gospodarzy powoli zaczęli opuszczać Emirates Stadium. I choć Craig Pawson doliczył do drugiej połowy aż siedem minut, Arsenalowi nie udało doprowadzić się do wyrównania.

Chelsea w tabeli Premier League zajmuje obecnie czwarte miejsce, Arsenal jest dwunasty.