Tour de Ski: Lampic i Klaebo najlepsi w sprintach

Słowenka Anamarija Lampic i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali w szwajcarskim Lenzerheide sprinty techniką dowolną stanowiące drugi etap 14. edycji Tour de Ski. Wszyscy Polacy odpadli w kwalifikacjach.

Lampic, która odniosła drugie pucharowe zwycięstwo w karierze, na finiszu finału wyprzedziła minimalnie Norweżkę Maiken Caspersen Fallę, a trzecia była Rosjanka Natalia Niepriajewa, która została liderką cyklu. Zwyciężczyni sobotniego biegu na 10 km ze startu wspólnego Norweżka Therese Johaug odpadła w ćwierćfinale i spadła na trzecią pozycję. Przed nią jest jeszcze Lampic.

Weronika Kaleta w stawce 73 zawodniczek zajął 47. miejsce, natomiast Izabela Marcisz była 57.

Klaebo, który był najszybszy także w kwalifikacjach, w decydującej rozgrywce okazał się lepszy od Włocha Federico Pellegrino i Francuza Richarda Jouve. Norweg objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu, gdyż w sobotę był drugi na dystansie 15 km, a zwycięzca pierwszego etapu Rosjanin Siergiej Ustiugow w niedzielę odpadł w półfinale.

Klaebo i Ustiugow zajęli dwie czołowe pozycje w poprzednie edycji TdS.

Specjalizujący się w sprincie Maciej Staręga uplasował się na 35. miejscu. Był to jego ostatni występ w tej edycji cyklu. Kamil Bury był 47., a Dominik Bury zajął 66. lokatę. Obaj mają startować do końca zawodów.

Kolejnym etapem TdS będą wtorkowe biegi na 10 i 15 km w Dobiacco. Impreza zakończy się 5 stycznia w Val di Fiemme tradycyjną wspinaczką na Alpe Cermis