Ojciec i agent Haalanda zarobili więcej niż Red Bull Salzburg! Gigantyczne prowizje od transferu

Piłka nożna
Ojciec i agent Haalanda zarobili więcej niż Red Bull Salzburg! Gigantyczne prowizje od transferu
fot. Youtube

Erling Braut Haaland w niedzielę został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Borussii Dortmund. Na sprzedaży Norwega jego poprzedni klub Red Bull Salzburg zarobił 20 milionów euro. To jednak nie wszystko. Za jego transfer jeszcze więcej zarobili ojciec i agent piłkarza.

O możliwym transferze Haalanda mówiło się od wielu miesięcy. Norweg imponował formą, a do gry o jego usługi włączyły się najlepsze kluby ze Starego Kontynentu. Media wymieniały m.in. Juventus, Real Madryt czy Manchester United. Na ostatniej prostej wydawało się, że najbliżej pozyskania 19-latka jest "Stara Dama", ale oczekiwania kontraktowe okazały się zbyt wysokie dla przedstawicieli włoskiego klubu. Haaland jednak doszedł do porozumienia z Borussią Dortmund.

 

Na sprzedaży utalentowanego napastnika Red Bull Salzburg zarobił 20 milionów euro, czyli tyle, ile wynosiła kwota odstępnego. Co ciekawe więcej zarobili ojciec i agent piłkarz Mino Raiola. Na ich konta wpłynęło 25 milionów euro! Ojciec miał zarobić dodatkowo 10 milionów euro, a menadżer 15 milionów prowizji.

 

Co ciekawe, dziennikarz Rob Dawson z ESPN poinformował, że Haaland na ostatniej prostej był bardzo blisko transferu do Manchesteru United. "Czerwone Diabły" zostały jednak wystraszone właśnie przez żądania finansowe Raioli. Agent miał nalegać na wpisanie do kontraktu niskiej kwoty odstępnego i wymagać wysokiego procentu menadżerskiego przy kolejnym transferze Norwega. Na te żądania najprawdopodobniej przystała natomiast Borussia.

 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze