Smarzek-Godek: Turniej jest ważniejszy niż Bal Mistrzów Sportu

Siatkówka

- Początkowo planowałam być na Gali Mistrzów Sportu. Selekcjoner Jacek Nawrocki dał mi wolną rękę i nawet potwierdziłam swój udział, ale teraz nie jestem pewna czy dam radę. Znalezienie się wśród dwudziestu najlepszych sportowców to wielkie wyróżnienie, ale nie ukrywam, że najważniejszy jest dla mnie turniej kwalifikacyjny do igrzysk - powiedziała liderka reprezentacji Polski w siatkówce Malwina Smarzek-Godek.

Marek Magiera: Do Holandii wylatujecie 5 stycznia. Dzień wcześniej odbędzie się z kolei Gala Mistrzów Sportu, na której zostaną ogłoszone wyniki Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2019. Twoje nazwisko widnieje wśród nominowanych, więc zasadne wydaje się pytanie: czy zamierzasz pójść na bal?

 

Malwina Smarzek-Godek: Początkowo planowałam tam być. Selekcjoner Jacek Nawrocki dał mi wolną rękę i nawet potwierdziłam swój udział, ale teraz nie jestem pewna czy dam radę. Znalezienie się wśród dwudziestu najlepszych sportowców to wielkie wyróżnienie, ale nie ukrywam, że najważniejszy jest dla mnie turniej kwalifikacyjny do igrzysk. Wszystko będzie zależeć od tego, jak będę się czuła. Jeżeli będę potrzebowała większego zgrania z dziewczynami, to zostanę na drugi sparing z Azerbejdżanem i nie pójdę na bal.

 

Jak czujesz się na tydzień przed wylotem?

 

Nieźle, chociaż nie obyło się bez lekkiego urazu. Po przyjeździe na zgrupowanie przeszłam kompleksowe badania, które potwierdziły, że to nic groźnego i myślę, że będzie dobrze. Mamy jeszcze dużo czasu, bo do turnieju został tydzień (śmiech).

 

Wszyscy mówią, że walka o przepustkę do Tokio rozgorzeje między Holandią, Polską i Turcją. Zgadzasz się z tą teorią?

 

Tak, chociaż ja dorzuciłabym jeszcze Bułgarię i Azerbejdżan. Turnieje kwalifikacyjne rządzą się swoimi prawami i na wszystkich trzeba uważać. Na pewno każdy zespół będzie podchodził na sto procent do każdego spotkania, bo w Holandii nie będzie można potknąć się ani razu. Ja na pewno będę traktowała wszystkich jedną miarą i nie zamierzam nikogo lekceważyć, choć pewnie emocje będę większe podczas półfinału czy finału, w którym mam nadzieję wystąpimy.

 

Jeżeli zagracie na takim poziomie, jak we Wrocławiu z Serbią, to chyba będziecie w stanie sprawić niespodziankę kibicom?

 

Myślę, że stać nas nawet na to, by zagrać lepiej, ponieważ od tamtego czasu rozegrałyśmy kilka spotkań na mistrzostwach Europy i zwyczajnie w świecie nabrałyśmy doświadczenia.

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

 

20 kandydatów w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego do tytułu Najlepszego Sportowca 2019 Roku:

 

1. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
11. Natalia Maliszewska (short track)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

Marek Magiera, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie