Turniej Czterech Skoczni: Horngacher zrezygnował z mistrza świata

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Horngacher zrezygnował z mistrza świata
fot. PAP

- Richard Freitag zakończył już udział w obecnej edycji Turnieju Czterech Skoczni - poinformował trener Niemców Stefan Horngacher. 28-letni zawodnik odpadł w kwalifikacjach pierwszej odsłony zmagań w Oberstdorfie i zabrakło go w obsadzie niedzielnych zawodów.

- Richard nie jest teraz w stanie skakać na najwyższym poziomie i uznaliśmy, że lepiej, by potrenował w domu - zaznaczył Horngacher.

 

Freitag w sobotnich eliminacjach zajął 59. miejsce. W zawodach zaliczanych do Pucharu Świata odpadł na tym etapie po raz drugi w karierze.

 

W składzie Niemców na dalszą część TCS zastąpi go 21-letni Adrian Sell, który trenuje na co dzień w kadrze B. We wtorek odbędą się kwalifikacje do konkursu w Garmisch-Partenkirchen.

 

Freitag to brązowy medalista mistrzostw świata w lotach z ubiegłego roku oraz drugi zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2017/18.

 

Większość medali ze swojej kolekcji zdobył w rywalizacji drużynowej - jest w niej m.in. wicemistrzem olimpijskim z Pjongczangu na dużej skoczni i dwukrotnym mistrzem świata (z 2015 roku na normalnej skoczni i z 2019 na dużej).

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie