Euro 2020: Portugalczycy zamieszkają w Budapeszcie

Piłka nożna
Euro 2020: Portugalczycy zamieszkają w Budapeszcie
fot. Cyfrasport

Broniący tytyłu Portugalczycy zamieszkają podczas piłkarskich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Tam rozegrają dwa mecze turnieju - z drużyną z tzw. ścieżki barażowej oraz z Francją, natomiast z Niemcami zmierzą się w Monachium.

- Przybycie naszego zespołu do bazy jest planowane na 11 czerwca - powiedział dyrektor ds. komunikacji portugalskiej federacji Antonio Magalhaes w rozmowie z agencją AFP, która poinformowała o ośrodku Portugalczyków.

 

Mistrzowie Europy z 2016 roku trafili do grupy F, uznawanej za zdecydowanie najsilniejszą. Ich rywalami będą aktualni mistrzowie świata Francuzi, a także najlepsi na mundialu 2014 Niemcy oraz zespół ze ścieżki barażowej (tego rywala poznają w marcu).

 

Przed rozpoczęciem Euro 2020 Portugalia sprawdzi swoją formę 5 czerwca w towarzyskim meczu z Hiszpanią - na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie.

 

Hiszpanie to z kolei rywale Polaków w grupie E.

 

Podopieczni Jerzego Brzęczka zamieszkają w czasie turnieju pod Dublinem - w hotelu w Portmarnock, tuż przy brzegu Morza Irlandzkiego.

 

W Dublinie biało-czerwoni zagrają dwa mecze mistrzostw - z drużyną ze ścieżki barażowej (Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją albo Irlandią) oraz ze Szwecją. Natomiast z Hiszpanią zmierzą się w Bilbao.

 

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 12 czerwca - 12 lipca, w 12 różnych krajach. Finał zaplanowany jest w Londynie na Wembley.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze