Kłopoty Francji przed kwalifikacjami olimpijskimi. Konflikt gwiazd zespołu

Inne
Kłopoty Francji przed kwalifikacjami olimpijskimi. Konflikt gwiazd zespołu
fot. Cyfrasport

Przed reprezentacją Francji jeden z najważniejszych turniejów. Jego stawką będzie przepustka na igrzyska olimpijskie w Tokio. W ekipie, której szkoleniowcem jest Laurent Tillie, nie dzieje się najlepiej. Jak donosi OA Sport zagrożony jest bowiem występ Stéphana Boyera. Powodem jest konflikt z gwiazdorem zespołu Earvinem N'Gapethem.

Spór zawodników trwa od mistrzostw Europy rozgrywanych w 2019 roku. Trójkolorowi zawiedli siebie i kibiców zajmując na nich dopiero czwarte miejsce na własnej ziemi.

 

Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini donosił wtedy, że między siatkarzami miało dojść nie tylko do przemocy słownej, ale również do rękoczynów. Obaj mieli uznać, że nie chcą nigdy więcej grać w jednej drużynie. Trener Tillie miał nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie, jednak tak się nie stało.

 

Nie jest to jednak jedyny kłopot szkoleniowca. Kilku podstawowych graczy boryka się z problemami zdrowotnymi. Trévor Clévenot wrócił do klubu z powodu urazu pleców. Pod znakiem zapytania są również występy Kevina Tillie i Juliena Lyneela. Najbardziej zagrożone są więc pozycje atakującego i przyjmującego. Jako pierwszy z listy wypadł Thibault Rossard, który doznał kontuzji lewej stopy.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie