Kyrgios pomoże ofiarom pożarów. 200 dolarów za każdego asa

Tenis
Kyrgios pomoże ofiarom pożarów. 200 dolarów za każdego asa
fot. PAP

Nick Kyrgios postanowił pomóc ofiarom pożarów w Australii. Za każdego asa serwisowego sportowiec przekaże 200 australijskich dolarów na rzecz poszkodowanych.

Kyrgios znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań, jednak tym razem postanowił wykazać się wielkim sercem. Za każdego asa serwisowego wpłaci 200 dolarów australijskich na rzecz poszkodowanych. Najbliższe okazje do wpłaty będzie miał w najbliższych tygodniach, ponieważ jak sam zapowiedział liczą się turnieje w trakcie australijskiego lata.

Jego akcja szybko zyskała na popularności, a do Australijczyka dołączyli inni tenisiści. Alex De Minaur zapowiedział, że wpłaci 250 dolarów za każdy punkt zdobyty z serwisu, a John Millman wycenił swoje asy na 100 dolarów.

Jeśli Kyrgios utrzymałby formę z poprzedniego sezonu, kiedy to zanotował 597 asów, na konto poszkodowanych wpłynęłoby 119 400 dolarów.

Kurgios pochodzi z Canberry, która mocno ucierpiała z powodu pożarów. Powietrze w stolicy Australii jest mocno zanieczyszczone z powodu płonącej przyrody. W pożarach buszu i lasów w Australii zginęło już co najmniej 17 osób; z najbardziej dotkniętej przez żywioł Nowej Południowej Walii trwa ewakuacja ludności, w południowo-wschodniej części stanu spłonęło 1 300 domów.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze