Piłkarz Lecha Poznań wraca do Portugalii. Powodem problemy rodzinne

Piłka nożna
Piłkarz Lecha Poznań wraca do Portugalii. Powodem problemy rodzinne
fot. Cyfrasport

Joao Amaral najbliższe pół roku spędzi w klubie FC Pacos de Ferreira. Piłkarz Lecha Poznań udał się na wypożyczenie do rodzimej drużyny z powodu trudnej sytuacji rodzinnej.

28-letni Portugalczyk udał się na wypożyczenie do Pacos de Ferreira do końca bieżącego sezonu. Ofensywny piłkarz „Kolejorza” podjął tę decyzję ze względu na sytuację rodzinną. Lech za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o przenosinach piłkarza oraz zamieścił krótkie video, w którym Amaral tłumaczy swój transfer.

- Mam kłopoty osobiste związane z moją rodziną. Ponadto moja narzeczona jest w ciąży i w kwietniu będzie rodzić. Jest to dla mnie trudna sytuacja, bo nie potrafię utrzymać koncentracji, skupić się na grze, dawać z siebie wszystkiego dla klubu. A tego przecież chcę – powiedział.

Zawodnik zapowiedział, że od nowego sezonu chce wrócić do Poznania i kontynuować swoją karierę w Lechu. Pacos de Ferreira nie ma możliwości wykupu Amarala i działacze „Kolejorza” nie przewidują sprzedaży piłkarza.

- Chcę powiedzieć, że z pewnością po sześciu miesiącach wypożyczenia powrócę do Poznania i mam nadzieję, że będę wtedy w pełni skoncentrowany na tym, bym w najlepszy możliwy sposób mógł pomóc drużynie – dodał.

Amaral dołączył do Lecha latem 2018 roku. W barwach „Kolejorza” rozegrał 47 spotkań, w których zdobył 13 bramek i zanotował 10 asyst.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie