Wielkie wyróżnienie dla Linettego! Polak wśród legend

Piłka nożna
Wielkie wyróżnienie dla Linettego! Polak wśród legend
fot. PAP

Karol Linetty został doceniony przez kibiców Sampdorii. Polak zdaniem fanów zasłużył na znalezienie się w najlepszej jedenastce dekady. Poza nim w składzie mamy ponadto takich zawodników jak Fabio Quagliarella czy Antonio Cassano.

Linetty do Sampdorii trafił w lipcu 2016 roku. Lech Poznań za swojego wychowanka zainkasował ponad 3 miliony euro. Od tego czasu rozegrał on w ekipie z Genui 113 meczów. Udało mu się zanotować 12 asyst i strzelić 7 goli.

 

Statystyki Polaka nie robią wrażenia, ale z reguły ma on na boisku więcej zadań defensywnych niż ofensywnych. Po drodze Linetty miał okazję założyć opaskę kapitańską m.in. w meczu z Juventsuem w połowie grudnia tego roku.

 

W głosowaniu przeprowadzonym przez Sampdorię kibice klubu wybierali najlepszą jedenastkę minionej dekady (od 2009 do końca 2019 roku). Trzeba przyznać, że Polak znalazł się w doborowym towarzystwie. Znajdziemy tam Cassano, Lucasa Torreirę, Quagliarellę czy też Luisa Muriela.

 

 

Tak dobrze nie idzie Linettemu w reprezentacji Polski. Dotychczas wystąpił w 23 meczach i zdobył jedną bramkę. Był w kadrze na Euro 2016 i mundial w Rosji, ale nie pojawił się na boisku nawet na minutę. W minionych eliminacjach do tegorocznych mistrzostw Europy również nie wystąpił ani razu.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze