Zmieniono termin walki Cieślaka o mistrzostwo świata WBC

Sporty walki
Zmieniono termin walki Cieślaka o mistrzostwo świata WBC
fot. Polsat Sport

O tydzień, z 18 na 25 stycznia, przesunięta została walka Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z bokserem z Demokratycznej Republiki Konga Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) o mistrzostwo świata WBC w wadze junior ciężkiej - poinformował Zbigniew Ratyński, jeden z promotorów radomianina.

Cieślak, który do pojedynku mistrzowskiego przygotowuje się w Krynicy-Zdroju, ma szansę dołączyć do innych polskich pięściarzy, którzy zdobyli pasy czempionów kategorii junior ciężkiej: Dariusza Michalczewskiego, Tomasza Adamka, Krzysztofa Włodarczyka i Krzysztofa Głowackiego.

 

Dotychczas Cieślak, którego karierę prowadzą Tomasz Babiloński i Ratyński, a trenerem jest Andrzej Liczik, na zawodowych ringach jeszcze nie przegrał. W poprzednim roku wygrał z Yourim Kalengą (25-6, 18 KO) z DR Konga i Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą (31-7, 28 KO).

 

Jego przeciwnik w walce mistrzowskiej - Makabu - w 2019 roku zwyciężył dwa razy w Rosji; pokonał Dimitrija Kudriaszowa i Aleksieja Papina. W połowie 2016 roku boksował o tytuł WBC z Tonym Bellew i nawet posłał Brytyjczyka na deski w pierwszej rundzie, ale ostatecznie przegrał w trzeciej.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie