Chińczycy pochwalili się siatkarzem mimo sprzeciwu włoskiego klubu

Siatkówka
Chińczycy pochwalili się siatkarzem mimo sprzeciwu włoskiego klubu
fot. CyfraSport

Było już wiele przypadków, gdy siatkarze klubów europejskich gościli w Azji na część sezonu. Media sugerowały, że kolejnym będzie Garrett Muagututia - Amerykanin był łączony z Tianjin, a Chińczycy umieścili go już nawet w kadrze zespołu. Zszokowany tym wszystkim jest klub macierzysty siatkarza, BluVolley Verona.

- Podążając za stroną internetową Chińskiego Związku Siatkarskiego, BluVolley Verona zauważył kartę zawodniczą Garretta Muagututii pośród siatkarzy Tianjin. Klub chciałby przypomnieć, że kontrakt wiąże Amerykanina z włoskim klubem do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Verona kategorycznie więc zaprzecza plotkom, wedle których Muagututia miałby niedługo założyć koszulkę zespołu z Tianjin - napisano w oświadczeniu na oficjalnej stronie Verony.

 

Start chińskich rozgrywek zaplanowano tuż po zakończeniu turniejów kwalifikacyjnych do Tokio 2020, ale Włosi nie chcą słyszeć o przenosinach reprezentanta Stanów Zjednoczonych do Azji.

 

31-letni przyjmujący grał już na tamtejszych parkietach w latach 2014-2017, przez rok bronił nawet barw zespołu z Tianjin.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie