Rajdowe MŚ: Lappi, Suninen i Greensmith w jednym zespole

Moto
Rajdowe MŚ: Lappi, Suninen i Greensmith w jednym zespole
fot. PAP/EPA

Finowie Esapekka Lappi i Teemu Suninen oraz Brytyjczyk Gus Greensmith będą kierowcami fabrycznego teamu M-Sport Ford World Rally Team w tegorocznym sezonie. Lappi i Suninen mają w programie starty we wszystkich 14 rundach mistrzostw świata, Greensmith - w dziewięciu.

W sezonie 2019 Lappi był kierowcą Citroena, uplasował się na 10. pozycji na jego zakończenie. Suninen, który zaliczy drugi pełny sezon w karierze w ekipie Forda, w mistrzostwach świata 2019 był dziewiąty. Greensmith został sklasyfikowany na 15. miejscu.

 

Lappi jako ostatni podpisał kontrakt z nowym teamem. Po tym jak Citroen w grudniu 2019 niespodziewanie wycofał się z mistrzostw świata, Fin został "na lodzie" i były poważne obawy, że może nie znaleźć w nowym sezonie zatrudnienia.

 

W 2020 roku w rywalizacji ekip fabrycznych w MŚ zostały, po odejściu Citroena, trzy teamy. Liderem Hyundaia będzie mistrz świata z 2019 r. Estończyk Ott Tanak, który tytuł wywalczył w barwach Toyoty. Sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier rozstał się z Citroenem (co było głównym powodem wycofania się francuskiego zespołu z cyklu) i przeszedł do Toyoty.

 

W kalendarzu rajdowych MŚ 2020 jest 14 rund. Sezon rozpocznie Rajd Monte Carlo (23-26 stycznia), a zakończy Rajd Japonii (19-22 listopada).

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze