Tokio 2020: Polskie siatkarki wygrały sparing 5:0

Inne
Tokio 2020: Polskie siatkarki wygrały sparing 5:0
fot. Cyfrasport

Przygotowujące się do kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk polskie siatkarki pokonały w sparingu w Spale Azerbejdżan 5:0 (25:19, 25:22, 25:18, 26:24, 25:17). Azerki będą grupowym rywalem Biało-Czerwonych w Apeldoorn.

Trenerzy obu zespołów umówili się na rozegranie pięciu pełnych setów. Siatkarki Azerbejdżanu tylko w czwartej partii postawiły się Biało-Czerwonym, które tę część spotkania rozpoczęły w rezerwowym składzie. Polki przegrywały już 12:18, ale udane zagrywki środkowej Anny Stencel pozwoliły na zniwelowanie strat. W końcówce toczyła się już walka punkt za punkt, a tę rywalizację wygrały zawodniczki trenera Jacka Nawrockiego.

 

Wcześniej to polskie siatkarki dominowały na boisku. Miały zdecydowanie więcej atutów w bloku i w ataku. Także ostatni set był dość jednostronny. Biało-Czerwone nie tylko blokiem, ale także zagrywką seryjnie zdobywały punkty.

 

W sobotę obie reprezentacje spotkają się ponownie.

 

Azerki będą ostatnim przeciwnikiem polskich siatkarek w fazie grupowej turnieju kwalifikacyjnego, który od poniedziałku rozgrywany będzie w niderlandzkim Apeldoorn. Wcześniej zmierzą się z Bułgarkami i gospodarzem imprezy. W drugiej grupie zagrają Turcja, Niemcy, Belgia i Chorwacja. Po dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do półfinału. Do igrzyska zakwalifikuje się tylko zwycięzca turnieju.

 

Polska - Azerbejdżan 5:0 (25:19, 25:22, 25:18, 26:24, 25:17)

 

Polska: Joanna Wołosz, Malwina Smarzek-Godek, Aleksandra Wójcik, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Klaudia Alagierska, Maria Stenzel (libero) - Julia Twardowska, Zuzanna Górecka, Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Weronika Centka, Monika Fedusio, Monika Jagła (libero), Anna Stencel

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze