UEFA chce rewolucji w systemie VAR! Zmiany już na Euro 2020?

Piłka nożna
UEFA chce rewolucji w systemie VAR! Zmiany już na Euro 2020?
fot. Cyfrasport

Dyskusja na temat wideoweryfikacji VAR trwa w futbolu niemal od samego jego początku wprowadzenia tego systemu. Teraz UEFA chce wprowadzić pewną zmianę, która mogłaby zadebiutować już na Euro 2020.

Ostatnio VAR wywołuje coraz więcej kontrowersji. Głównie w Premier League, gdzie w tym sezonie dochodziło do kilku kuriozalnych sytuacji. Dosłownie kilkucentymetrowe spalone wyznaczane przez linię rysowane na wozie VAR powodują ciągłą dyskusję na temat całego systemu.

 

UEFA zamierza nieco zrewolucjonizować obecną w futbolu wideoweryfikację - informuje portal sport.pl. Dokładnie chodzi o pewien margines błędu wynoszący 12 cm. Tyle miałaby linia, która wyznacza spalonego. Obecnie ma ona zaledwie kilka milimetrów, dlatego też dochodzi do sytuacji, że wyłapywany jest 2-3-centymetrowy spalony.

 

Zwolennikiem zmian jest prezydent europejskiej federacji piłkarskiej, Aleksander Ceferin. W grudniu stwierdził on, że "wystarczy mieć długi nos i będziesz na pozycji spalonej". Pod koniec lutego odbędą się obrady IFAB (organizacji zajmującej się tworzeniem i nowelizacją przepisów gry w piłkę).

 

Wtedy też mogą zapaść ostateczne decyzje. Dużo do powiedzenia ma mieć tutaj FIFA. Jeżeli udałoby się wprowadzić zmiany, to weszłyby one w życie 1 czerwca. Zatem już na Euro 2020 oglądalibyśmy poprawiony system VAR.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze