W Ghanie zwolniono wszystkich trenerów reprezentacji piłkarskich

Piłka nożna
W Ghanie zwolniono wszystkich trenerów reprezentacji piłkarskich
fot. Materiały prasowe

Wszyscy trenerzy opiekujący się zarówno męskimi, jak i kobiecymi reprezentacjami narodowymi Ghany w piłce nożnej zostali zwolnieni - poinformowała tamtejsza federacja. Powodów nie podano, ale można domniemywać, że to element walki z korupcją w tamtejszym futbolu.

Piłkarska Federacja Ghany (GFA) od października ma nowego prezesa. Kurt Okraku obiecał zbudowanie "nowej federacji". Była to reakcja na film dokumentalny ukazujący łapówkarstwo i korupcję w tym środowisku. Jednym z winowajców był poprzednik Okraku - Kwesi Nyantakyi, który później został dożywotnio zdyskwalifikowany przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA).

 

- GFA rozwiązała w trybie natychmiastowym sztaby szkoleniowe wszystkich drużyn narodowych. Ta decyzja dotyczy zarówno męskich, jak i kobiecych reprezentacji - napisano w oświadczeniu. 

Jedną z osób, która straciła w związku z tym pracę, jest selekcjoner pierwszej drużyny mężczyzn Kwesi Appiah. Ghanę prowadził od 2017 roku, a wcześniej opiekował się nią także w latach 2012-2014. Jego podopieczni nie zdołali zakwalifikować się na mundial w 2018 roku, a w ubiegłym roku odpadli z Pucharu Narodów Afryki w 1/8 finału po porażce z Tunezją.

 

- GFA pragnie wyrazić wdzięczność dla wszystkich trenerów i członków drużyn narodowych za ich wkład w rozwój zespołów i futbolu w Ghanie. Życzymy im wszystkiego najlepszego w kolejnych wyzwaniach - dodano.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze