EBL: Legia Warszawa rozbita przez BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Zespół trenera Łukasza Majewskiego pokazał ofensywną koszykówkę w meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi w Warszawie. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokonała Legię aż 104:75.

Początek meczu układał się po myśli ostrowian, którzy dzięki trafieniu Pauliusa Dambrauskasa prowadzili 7:2. Później nieźle prezentował się też Jarosław Mokros, a po zagraniu Daniela Szymkiewicza przewaga wzrosła aż do 11 punktów. W ekipie gospodarzy brakowało lidera, a po 10 minutach było 22:13. W drugiej kwarcie BM Slam Stal grała swobodnie w ataku, a to pozwalało na utrzymywanie sporej różnicy. Po trójce Jaya Threatta zespół trenera Łukasza Majewskiego miał aż 15 punktów prowadzenia. Nawet mała seria 5:0 nie pomagała Legii w efektywnym odrabianiu strat. Pierwsza połowa po akcji Dambrauskasa zakończyła się wynikiem 48:36.

Ekipa trenera Tane Spaseva miała dobre momenty w trzeciej kwarcie, które były możliwe dzięki Adamowi Linowskiemu i Milanowi Milovanoviciowi. Później jednak ważne trójki trafiali Jakub Garbacz oraz Filip Dylewicz, a przewaga gości wzrosła aż do 18 punktów! W końcówce Przemysław Kuźkow rzutem z własnej połowy zmniejszył straty do stanu 56:70. Czwarta kwarta niewiele zmieniała. Nadal nieskuteczny był Kahlil Dukes, a słabiej niż zwykle zagrał też Filip Matczak. Z kolei w ekipie gości świetnie radzili sobie Jarosław Mokros oraz Jakub Garbacz, co przekładało się na powiększanie prowadzenia. BM Slam Stal całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie i zwyciężyła ostatecznie 104:75.

Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 75:104 (13:22, 23:26, 20:22, 19:34)

Legia Warszawa: Milan Milovanovic 19, Adam Linowski 14, Michał Michalak 14, Keanu Pinder 8, Przemysław Kuźkow 7, Jakub Nizioł 5, Filip Matczak 4, Kahlil Dukes 4, Patryk Nowerski 0, Maksymilian Motel 0, Jakub Sadowski 0

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Jarosław Mokros 24, Nikola Jevtovic 19, Jakub Garbacz 18, Paulius Dambrauskas 14, Jay Threatt 13, Daniel Szymkiewicz 9, Filip Dylewicz 3, Szymon Ryżek 2, Przemysław Żołnierewicz 2, Łukasz Wiśniewski 0