#VolleyWrocław pokonał Wisłę Warszawa w meczu outsiderów LSK

W zaległym spotkaniu 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław wygrał z Wisłą Warszawa 3:0. Drużyna ze stolicy zagrała pod wodzą nowego trenera – Serba Dejana Desnicy, ale poniosła kolejną, już dwunastą porażkę w tym sezonie. Siatkarki z Wrocławia dzięki temu zwycięstwu opuściły przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Premierowa partia długo toczyła się przy przewadze siatkarek ze stolicy (7:11, 10:16, 14:19). Przy stanie 16:21 wydawało się, że przyjezdne pewnie wygrają seta. Nic z tego. Siatkarki z Wrocławia zerwały się do walki i zdołały odrobić straty! Po autowym ataku rywalek było 23:23, a po chwili Klaudia Felak wywalczyła piłkę setową. Partię zakończyła rywalizacja na przewagi, którą rozstrzygnął na korzyść gospodyń atak Aleksandry Lipskiej w siatkę (26:24).

Niestety, kolejne sety nie przyniosły już większych emocji. W drugim gospodynie dominowały od początku do końca. Po asie serwisowym Karoliny Fedorek różnica wynosiła już dziesięć oczek (19:9), a skuteczny blok dał ekipie #VolleyWrocław ostatni punkt (25:12). W trzecim wrocławianki rozpoczęły od mocnego uderzenia (3:0 – po asie Natalii Murek), a potem powiększały przewagę. Siatkarki ze stolicy nawiązały jeszcze walkę, gdy popisały się serią akcji od stanu 19:12 do 19:16. Gospodynie utrzymały jednak przewagę. Murek obijając blok wywalczyła piłkę setową (24:17), rywalki obroniły się w trzech kolejnych akcjach, ale atak Aleksandry Gancarz zakończył seta (25:20) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Natalia Murek (14), Kinga Kasprzak (13), Aleksandra Rasińska (12), Karolina Fedorek (10) – #VolleyWrocław; Nikolle Del Rio Correa (9) – Wisła. MVP: Dominika Mras.

#VolleyWrocław – Wisła Warszawa 3:0 (26:24, 25:12, 25:20)

#VolleyWrocław: Natalia Murek, Karolina Fedorek, Aleksandra Rasińska, Kinga Kasprzak, Aleksandra Gancarz, Dominika Mras – Karolina Pancewicz (libero) oraz Magdalena Dzikowicz (libero), Klaudia Felak, Natalia Gajewska. Trener: Wojciech Kurczyński.
Wisła: Nikolle Del Rio Correa, Aleksandra Szymańska, Aleksandra Lipska, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Olena Nowogorodczenko – Adriana Adamek (libero) oraz Katarzyna Urbanowicz, Katarzyna Olczyk, Agnieszka Banasiak. Trener: Dejan Desnica.