Hiszpańska liga koszykarzy: 14 punktów Slaughtera. Wygrana Betisu

A.J. Slaughter był drugim strzelcem Betisu Coosur Sewilla, a jego zespół wygrał u siebie z Herbalife Gran Canaria 82:81 w 16. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Reprezentant Polski zdobył 14 punktów oraz miał trzy zbiórki, cztery asysty i przechwyt.

W niedzielne popołudnie w Palacio Municipal de Deportes San Pablo w Sewilli Slaughter grał 29 minut. Trafił cztery z 10 rzutów za dwa i dwa z czterech za trzy punkty oraz spudłował jedyny wolny.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Senegalczyk Mamadou Niang - 15 pkt. Najwięcej dla zespołu Herbalife, w składzie którego znów zabrakło innego reprezentanta Polski Aleksandra Balcerowskiego, zdobył Demonte Harper - 22 pkt. Amerykanin nie trafił jednak w samej końcówce drugiego rzutu wolnego, którym mógł doprowadzić do dogrywki.

Swoje mecze w tej kolejce wygrywały także zespoły innych koszykarzy kadry trenera Mike'a Taylora. W niedzielę Iberostar Teneryfa pokonał na własnym parkiecie Montakit Fuelnabrada 74:63, a Tomasz Gielo zdobył pięć punktów i miał trzy zbiórki. Obchodzący poprzedniego dnia swoje 27. urodziny szczecinianin wyszedł w pierwszej piątce zespołu, w całym spotkaniu przebywał na parkiecie 14 minut, trafił jeden z trzech rzutów za dwa i jeden z dwóch za trzy.

W sobotę Unicaja Malaga wygrała także u siebie z Monbus Obradoiro Santiago de Compostela 85:67. Adam Waczyński w 20 minut zdobył 10 punktów, miał zbiórkę, asystę i dwa przechwyty. W meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi kapitan drużyny narodowej wchodził do gry z ławki. Trafił obydwa rzuty za dwa, jeden z czterech za trzy punkty oraz trzy z czterech wolnych.

W tabeli prowadzi Barca (13-3) przed Realem Madryt (12-3, swój mecz z Valencia Basket rozegra w poniedziałek) i Casademontem Saragossa (12-4). Iberostar (10-6) jest czwarty, szóstą lokatę zajmuje Unicaja (9-7), jedenastą Herbalife (8-8), a Betis (4-12) awansował na 16. miejsce, z takim samym bilansem jak dwa ostatnie zespoły.