Kwal. do IO 2020: Świetny początek Niemców. Grozer zrobił różnicę

W ostatnim niedzielnym meczu w ramach turnieju kwalifikacyjnego do IO Tokio 2020 reprezentacja Niemiec w berlińskiej hali pokonała Czechów 3:0 i tym samym od mocnego uderzenia rozpoczęła zmagania na własnej ziemi. Tym, który w kluczowych momentach stanowił różnicę na korzyść gospodarzy był Geogr Grozer.

W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 13:13. Wówczas gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, mozolnie budując przewagę. W samej końcówce Niemcy mieli już widoczną dominację, efektem czego pewne zwycięstwo do 19.

To, co wydarzyło się w drugiej partii należy zatytułować "Grozer show". Czesi zdecydowanie poprawili swoją grę i po wyrównanym początku osiągnęli wynik 22:17. Wydawało się, że gospodarze będą musieli pogodzić się z porażką w tym secie, ale wówczas w polu serwisowym pojawił się Grozer. Były siatkarz m.in. Asseco Resovii Rzeszów nie zszedł się z zagrywki do końca odsłony! Doświadczony atakujący serwował siedmiokrotnie i pięciokrotnie popisał się punktową zagrywką. W ekipie czeskiej nie pomagały rotacje ani czasy. Nasi zachodni sąsiedzi w spektakularny sposób odrobili straty i podcięli skrzydła naszym południowym sąsiadom.

Trzecia partia była ostatnią w tym meczu. Załamani scenariuszem z końcówki poprzedniego seta Czesi nie mogli podnieść się. Niemcy szybko odskoczyli na kilka "oczek" i kontrolowali przebieg wydarzeń. To pozwoliło im spokojnie dowieźć wygraną do końca i ostatecznie pokonać rywali 3:0.

Czechy - Niemcy 0:3 (19:25,22:25,20:25)