NBA: 32. zwycięstwo Bucks, 12. porażka Clippers

Zaliczani do faworytów tego sezonu ligi NBA koszykarze Milwaukee Bucks odnieśli 32. zwycięstwo, zaś Los Angeles Clippers ponieśli 12. porażkę. W sobotnich meczach Bucks pokonali San Antonio Spurs 127:118, a Clippers ulegli Memphis Grizzlies 114:140. Przegrali też Dallas Mavericks.

Bucks mają bilans gier 32-5 i są zdecydowanie najlepszym zespołem w rozgrywkach. Ze Spurs przegrali minimalnie pierwszą i czwartą kwartę, ale w dwóch pozostałych osiągnęli przewagę (7 i 7 pkt), która zapewniła im sukces.

Giannis Antetokounmpo zdobył 19 z 32 punktów w trzeciej części. Dobrze spisali się także Eric Bledsoe 21 pkt i Khris Middleton 20. Wśród graczy z San Antonio wyróżnił się DeMar DeRozan 26 pkt.

W Los Angeles ekipa Clippers (25-12), m.in. bez Paula George'a, przegrała z Grizzlies (14-22). Po pierwszych 12 minutach goście prowadzili 40:27, a lepsi byli także w dwóch ostatnich odsłonach sobotniego spotkania. Czterech z pięciu koszykarzy podstawowego składu Memphis uzyskało co najmniej 22 "oczka", a najskuteczniejszy był Jae Crowder 27 pkt. Grizzlies wygrali do tej pory siedem z 17 wyjazdowych potyczek.

Dla Clippers koszykarze pierwszej piątki zdobyli tylko 45 "oczek", z czego ponad połowę Kawhi Leonard - 24. Najlepszy był rezerwowy Montrezl Harrell - 28 pkt.

Luka Doncic zapisał na koncie 39 pkt, 12 zbiórek, 10 asyst i tym samym zaliczył 10. triple-double w tym sezonie, ale Mavericks (22-13) nie sprostali Charlotte Hornets (13-23) - 120:123 po dogrywce. Słoweniec mógł przesądzić o wygranej Mavericks, lecz słabo spisał się w końcówce regulaminowego czasu gry. Zanotował stratę i nie trafił dwóch rzutów za trzy punkty.

W końcówce drużyna z Dallas miała w zapasie sześć punktów (103:97), wcześniej jeszcze więcej - 12 (94:82), jednak przyjezdni odrobili straty, a w dogrywce okazali się lepsi. W ich szeregach brylowali Terry Rozier 29 pkt i osiem asyst oraz Devonte Graham 27 pkt i 13 asyst. "Szerszenie" odniosły drugie zwycięstwo z rzędu po serii sześciu porażek.

Broniący tytułu Toronto Raptors na wyjeździe pokonali Brooklyn Nets 121:102. Do sukcesu kanadyjski klub poprowadzili Fred VanVleet 29 pkt i 11 asyst, Kyle Lowry 26 pkt, a także Serge Ibaka 21 pkt, 12 zbiórek.