Nietypowa pora meczów Pucharu Anglii. Powodem walka z depresją

Piłka nożna
Nietypowa pora meczów Pucharu Anglii. Powodem walka z depresją
fot. PAP

W pierwszy weekend 2020 roku kibice angielskiego futbolu emocjonują się rozgrywkami FA Cup. Wielu spostrzegawczych fanów zapewne zauważyło, że godziny rozpoczęcia spotkań różnią się od tych klasycznych. Każdy mecz zaczyna się minutę później za sprawą kampanii „Take a minute”, która ma zwiększyć świadomość problemów z depresją.

Wszystkie mecze 3. rundy Pucharu Anglii zostały opóźnione o minutę w związku z kampanią „Take a minute”, która ma zwrócić uwagę na problemy z depresją. Na stadionach są pokazywane wideo z piłkarzami, którzy borykali się z problemami tego pokroju. Między innymi Paul Merson, były piłkarz Arsenalu obecnie znany z roli eksperta telewizyjnego.

- Kiedy w ten weekend odbywają się spotkania FA Cup z minutowym opóźnieniem, za każdym razem mam przed oczami momenty, w których moje życie było czarno-białe. Dziękuje Bogu, że już mam to za sobą – przyznał.

Nie tylko sportowcy, którzy pokonali depresję, wzięli udział w kampanii. W klipie uświadamiającym kibicowskie społeczeństwo mogliśmy zauważyć Księcia Williama, Franka Lamparda oraz Dele Alliego.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie