Prezes PZPS: Bez naszych reprezentacji siatkówka byłaby smutna

Siatkówka

Podczas Gali Mistrzów Sportu prezes PZPS Jacek Kasprzyk podkreślił, że osiągnięcia polskich siatkarzy i siatkarek w 2019 są wybitne. - Bez nich siatkówka byłaby smutna. Mam nadzieję, że za rok zawładniemy tym Plebiscytem - dodał. Wśród nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku byli Malwina Smarzek-Godek i Wilfredo Leon. Ten drugi wszedł do finałowej dziesiątki, a ostatecznie był siódmy.

Marcin Lepa: Większość osób na balu wracała jeszcze do 2019 roku, ale myślę, że Pan wybiega myślami do tego, co wydarzy się za chwilę, czyli do kwalifikacji olimpijskich w Apeldoorn.

 

Jacek Kasprzyk: Tak, ale nie zapomina się takiego roku, jakim był dla polskiej siatkówki 2019. Zdobycie trzech medali imprez europejskich i światowych to rzecz wybitna. Dziękuję chłopakom za to, co osiągnęli. Również dziewczyny miały najlepszy sezon od dziesięciu lat. Wielki szacunek, pokłony i podziękowania. Bez nich siatkówka byłaby smutna.

 

W dwudziestce nominowanych była siatkarska dwójka. Wilfredo Leon ostatecznie zajął siódme miejsce. W rodzinie siatkarskiej wszyscy zaklinają, by była to tylko motywacja, odskocznia do tego, co wydarzy się w tym roku.

 

Mam nadzieję, że za rok siatkówka zawładnie Plebiscytem. Liczę nie tylko na to, że dziewczyny awansują w Apeldoorn, ale też na to, że "plażowicze", sprawią fajną niespodziankę na igrzyskach i z jakimś krążkiem przyjadą.

M. Lepa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze