Dramat Grozera! W kluczowym momencie seta musiał opuścić boisko (WIDEO)

Siatkówka

Siatkarze reprezentacji Niemiec wygrali z Belgią 3:0 w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W końcówce trzeciego seta miała miejsce dramatyczna sytuacja. Lider niemieckiej kadry Georg Grozer przegrał walkę z bólem i musiał opuścić parkiet.

Grozer był zdecydowanym liderem niemieckiej ekipy w konfrontacji z Belgami. Wywalczył 22 punkty, kończył ważne piłki, dwa oczka dołożył zagrywką. W końcówce trzeciego seta zmagał się z jednak z dolegliwościami fizycznymi. Bolała go noga, próbował jednak grać. Przy stanie 23:22 pojawił się w polu zagrywki i po wykonaniu serwisu upadł na boisko. Siedząc na parkiecie, trzymał się za bolącą łydkę. Po chwili musiał opuścić boisko i do końca meczu nie powrócił już do gry.

 

Niemcy znaleźli się w trudnej sytuacji. Rywale mieli piłkę setową (24:22), a słynny atakujący nie mógł już pomóc swej drużynie. Jak się jednak okazało, kłopoty zmobilizowały ekipę trenera Andrei Gianiego. Rezerwowy atakujący Simon Hirsch popisał się skutecznym atakiem, a po chwili blok na Kevinie Klinkenbergu rozpoczął grę na przewagi. Atak Denysa Kaliberdy i blok po ataku Hendrika Tuerlinckxa rozstrzygnęły tę partię (24:26) i zamknęły mecz.


Nie wiadomo jak poważny jest uraz atakującego. We wtorek Niemcy zmierzą się ze Słowenią w ostatnim meczu fazy grupowej. 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze