EBL: Osiemnaście "trójek" i efektowne zwycięstwo Asseco Arki Gdynia

W meczu zamykającym 15. kolejkę Energa Basket Ligi Asseco Arka Gdynia wysoko pokonała Polpharmę Starogard Gdański 100:69.

Polpharma w tym spotkaniu musiała radzić sobie już bez Michała Kołodzieja, a także bez kontuzjowanego Daniela Gołębiowskiego. Asseco Arka chciała od początku pokazać swoją przewagę i po trójce Krzysztofa Szubargi prowadziła 15:8. Później gdynianie grali jeszcze lepiej w ataku, mogąc liczyć m.in. na Devonte Upsona i Dariusza Wykę. Po 10 minutach było 31:15. W drugiej kwarcie starali się na to reagować Jonathan Williams i Isaiah Wilkins, ale to oczywiście nie wystarczało na dobrze spisującą się drużynę trenera Przemysława Frasunkiewicza. Próbował też Martynas Paliukenas, ale ostatecznie dzięki trójce Bena Emelogu gdynianie po pierwszej połowie wygrywali 55:30.

Trzecią kwartę starogardzianie rozpoczęli od serii 8:0, ale na więcej nie chcieli już pozwolić gospodarze. Możliwości ofensywne Asseco Arki były zdecydowanie większe, dzięki czemu ciągle utrzymywała bardzo wysoką przewagę. Swoje minuty dostawał Phil Greene i świetnie je wykorzystał. Trójka Wojciecha Czelonki oznaczała, że po 30 minutach było już 80:52. Kolejna część meczu oczywiście nie mogła już niczego zmienić. Gdynianie ciągle dobrze rzucali z dystansu i powiększali przewagę. Ostatnie punkty w meczu zdobył Czerlonko i to Asseco Arka zwyciężyła aż 100:69.

Asseco Arka Gdynia - Polpharma Starogard Gd. 100:69 (31:15, 24:15, 25:22, 20:17)

Asseco Arka Gdynia: Phil Greene 15, Krzysztof Szubarga 15, Josh Bostic 13, Benjamin Emelogu 10, Bartłomiej Wołoszyn 9, Wojciech Czerlonko 9, Dariusz Wyka 7, Leyton Hammonds 7, Adam Hrycaniuk 4, Devonte Upson 4, Grzegorz Kamiński 4, Marcin Malczyk 3

Polpharma Starogard Gd.: Martynas Paliukenas 17, Paweł Dzierżak 16, Jonathan Williams 10, Brett Prahl 10, Isaiah Wilkins 10, Jakub Motylewski 6, Aleksander Załucki 0, Szymon Urbański 0