Gol Milika nie wystarczył. Fatalne błędy piłkarzy Napoli dały wygraną Interowi

SSC Napoli przegrało na własnym boisku z Interem Mediolan 1:3 w poniedziałkowym hicie Serie A. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik.

Milik mógł otworzyć wynik meczu już w jednej z pierwszej akcji spotkania, ale w 2. minucie uderzył głową nad poprzeczką. Co nie udało się Milikowi, wyszło w 14. minucie Romelu Lukaku. Belgijski napastnik wykorzystał fakt, że Giovanni Di Lorenzo wywrócił się w środku pola, popędził w kierunku bramki Alexa Mereta i pokonał go uderzeniem z lewej nogi.

W 27. minucie mogło być 2:0, ale Meret skutecznie sparował strzał Matiasa Vecino po rzucie rożnym. Co ciekawe chwilę wcześniej Milik skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji faulu Jose Callejona na defensorze Interu. W 33. minucie Lukaku wykorzystał kolejny błąd zawodnika Napoli. Tym razem kiepsko interweniował Meret i było 2:0 dla przyjezdnych.

W 40. minucie Napoli złapało kontakt za sprawą trafienia Milika. Świetnie do Callejona dośrodkował Piotr Zieliński, Hiszpan zgrał do polskiego napastnika i najlepszy strzelec wicemistrzów Włoch na wślizgu skierował piłkę do bramki.

Po przerwie gospodarze starali się doprowadzić do remisu, ale w 62. minucie to Inter zwiększył prowadzenie. Tym razem błąd Kostasa Manolasa wykorzystał Lautaro Martinez i z najbliższej odległości pokonał Mereta. Na kwadrans przed końcem niezły strzał z rzutu wolnego oddał Lorenzo Insigne, ale trafił tylko w poprzeczkę. Pięć minut później swojej szansy szukał Zieliński, ale uderzył prosto w środek bramki.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Interu 3:1. Podopieczni Conte zrównali się tym samym punktami z liderującym Juventusem, który wcześniej wygrał swój mecz z Cagliari (4:0).

SSC Napoli - Inter Mediolan 1:3 (1:2)
Bramki: Milik 39 - Lukaku 14, 33, Martinez 62

SSC Napoli: Alex Meret - Elseid Hysaj (81. Hirving Lozano), Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Mario Rui - Allan, Fabian Ruiz (84. Fernando Llorente), Piotr Zieliński - Jose Callejon, Arkadiusz Milik, Dries Mertens

Inter Mediolan: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni - Antonio Candreva, Matias Vecino (73. Stefano Sensi), Marcelo Brozovic, Roberto Gagliardini (56. Nicolo Barella), Cristiano Biraghi - Romelu Lukaku (88. Borja Valero), Lautaro Martinez

Żółte kartki: Candreva, Barella, Sensi, Skriniar