Od 6:2 do... 6:11! Serbscy siatkarze wybili rywalom z głowy marzenia o zwycięstwie (WIDEO)

W drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 Niderlandy przegrały w Berlinie z Serbią 0:3. Jednym z głównych aktorów tego spotkania był Nemanja Petric, który wywalczył 15 punktów. To jego seria w polu serwisowym w trzecim secie wybiła rywalom z głowy marzenia o zwycięstwie.

Dwa pierwsze sety zakończyły się zdecydowaną porażką siatkarzy Niderlandów (18:25, 18:25), ale na początku trzeciej partii uzyskali oni przewagę (4:1, 6:2). Wydawało się, że tym razem zdołają nawiązać wyrównaną walkę z mistrzami Europy. Nic z tego. Serbowie popisali się serią dziewięciu wygranych akcji z rzędu:

6:3 – Fabian Plak zaserwował w siatkę;
6:4 – Nemanja Petric popisał się skutecznym atakiem;
6:5 – Uros Kovacevic przepchnął piłkę na siatce;
6:6 – Nemanja Petric – as serwisowy (106 km/h);
6:7 – Nemanja Petric – as serwisowy (104 km/h) i pierwszy czas dla trenera Roberto Piazzy;
6:8 – Uros Kovacevic skutecznie zaatakował z trudnej piłki, mimo bloku rywali;
6:9 – Nikola Jovovic zablokował atak Thijsa Ter Horsta, drugi czas dla trenera Roberto Piazzy;
6:10 – Thijs Ter Horst znów nie zdołał przebić się przez serbski blok;
6:11 – Aleksandar Atanasijevic popisał się skutecznym atakiem.

Po tej serii siatkarze reprezentacji Niderlandów nie zdołali już nawiązać walki z Serbami. Przegrali tę partię 17:25 i cały mecz 0:3.

Seria Serbów w załączonym materiale wideo.